Lørdage efteraar2006
Nr. Fleet Type Sejlnummer Bådnavn Skipper Klub TAUD 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. SUM
Løb 1
1 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 744 Havørnen Lars Krogh ÅSK 3 2 2 0 0 0 0 0 7
2 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 628 knas Lars Pedersen Egå sejlklub 1 1 20 0 0 0 0 0 22
3 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 1063 Havfrøknen Erland Sperlig Århus Sejlklub 20 5 1 0 0 0 0 0 26
4 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 501 Salsa Marc Anderson Åsk 4 4 20 0 0 0 0 0 28
5 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 902 Mint Poul Kirketerp ÅSK 2 20 20 0 0 0 0 0 42
6 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 174 La Nonna Per Møller Århus Sejlklub 20 3 20 0 0 0 0 0 43
7 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 858 Vigen Leif Mogensen SBA 20 6 20 0 0 0 0 0 46
8 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 716 Bugten Poul Clay Bugten 20 7 20 0 0 0 0 0 47
9 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 651 Idaheller Preben Christensen ASK 20 20 20 0 0 0 0 0 60
10 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 656 Pondus 2 Ole Kirk Århus Sejlklub 20 20 20 0 0 0 0 0 60
11 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 668 SWAJ lars Baadstorp ÅrhusSejlklub 20 20 20 0 0 0 0 0 60
12 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 691 Lige ud Michael Belvad KBL 20 20 20 0 0 0 0 0 60
13 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 725 Frigg Erik Skou Århus sejlklub 20 20 20 0 0 0 0 0 60
14 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 797 Kaos Thomas hohwü ASK 20 20 20 0 0 0 0 0 60
15 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 815 Brøgge Bruse Peter Brøgger Århus Sejlklub 20 20 20 0 0 0 0 0 60
16 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 906 THIT Jens Budtz Århus Sejlklub 20 20 20 0 0 0 0 0 60
17 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 921 Rasmine Jan Lauridsen ÅS 20 20 20 0 0 0 0 0 60
18 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 946 Arosine Søren Nielsen Århus Sejlklub 20 20 20 0 0 0 0 0 60
19 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 1129 nn Mogens Pedersen Egå Sejlklub 20 20 20 0 0 0 0 0 60
Løb 2
1 Start 2,løb2 H-Båd DEN 589 Andersine Anders Bertelsen Århus Sejlklub 1 2 3 0 0 0 0 0 6
2 Start 2,løb2 H-båd DEN 366 Ngu Peter Rasmussen Århus Sejlklub 2 6 8 0 0 0 0 0 16
3 Start 2,løb2 H-Båd DEN 475 føniks Jens Thaysen Århus 22 1 2 0 0 0 0 0 25
4 Start 2,løb2 H-Båd DEN 439 Hera René van Wonterghem ÅSK 22 3 4 0 0 0 0 0 29
5 Start 2,løb2 H-Båd DEN 139 Tigerdyret Anders Gade Jensen Århus Sejlklub 3 22 7 0 0 0 0 0 32
6 Start 2,løb2 H-Båd DEN 459 Rikke Rask Jesper Jacobsen Egå Sejlklub 22 22 1 0 0 0 0 0 45
7 Start 2,løb2 H-Båd DEN 349 Helena Hjørleif Johansen Århus Sejlklub 22 4 22 0 0 0 0 0 48
8 Start 2,løb2 H-Båd DEN 384 Cecilia Anders Baggesen Århus Sejlklub 4 22 22 0 0 0 0 0 48
9 Start 2,løb2 H-Båd DEN 30 DAGMAR J. K. Knudsen ÅSK 22 22 5 0 0 0 0 0 49
10 Start 2,løb2 H-Båd DEN 164 spirillen mads knudsen århus sejlklub 22 5 22 0 0 0 0 0 49
11 Start 2,løb2 H-Båd DEN 566 Exciter Henrik Biilmann Århus Sejlklub 22 22 6 0 0 0 0 0 50
12 Start 2,løb2 H-Båd DEN 577 Smut (BERNO) Team Berno Egå Sejlklub 22 22 22 0 0 0 0 0 66
13 Start 2,løb2 H-Båd DEN 147 Rødtop Steffen Skov Larsen Århus Sejlklub 22 22 22 0 0 0 0 0 66
14 Start 2,løb2 H-Båd DEN 223 Madame H Rune Sennels Åsk 22 22 22 0 0 0 0 0 66
15 Start 2,løb2 H-Båd DEN 263 Hebe Jens Fredslund Bugten 22 22 22 0 0 0 0 0 66
16 Start 2,løb2 H-Båd DEN 385 Garza Blanca Karl Thorsen Aarhus sejlklub 22 22 22 0 0 0 0 0 66
17 Start 2,løb2 H-Båd DEN 421 Valeur Telemarketing Peter Leffers ASK 22 22 22 0 0 0 0 0 66
18 Start 2,løb2 H-Båd DEN 462 Hodja Birgit Hinrup ÅSK 22 22 22 0 0 0 0 0 66
19 Start 2,løb2 H-Båd DEN 562 - Kai Hoffmann Randers Sejklub 22 22 22 0 0 0 0 0 66
20 Start 2,løb2 H-Båd DEN 585 Systematic Software Engineering Jesper Davidsen Egå Sejlklub 22 22 22 0 0 0 0 0 66
21 Start 2,løb2 H-Båd DEN 586 Ruth Perrson Brian Junker ES 22 22 22 0 0 0 0 0 66
Løb 3
1 Start 3,løb3 Spækhugger DEN 109 Canasta Jesper Andersen Århus Sejlklub 2 6 1 0 0 0 0 0 9
2 Start 3,løb3 Spækhugger DEN 143 ORCA Mathias Bünger Århus Sejlklub 1 6 6 0 0 0 0 0 13
3 Start 3,løb3 Spækhugger DEN 163 Orcinus orca Thomas Holm Sennels ÅSK 6 6 6 0 0 0 0 0 18
4 Start 3,løb3 Spækhugger DEN 476 Cetus Henrik Wolff Århus Sejlklub 6 6 6 0 0 0 0 0 18
5 Start 3,løb3 Spækhugger DEN 486 Kiewitt Hans Ebdrup Kjær Århus Sejlklub 6 6 6 0 0 0 0 0 18
Løb 4
1 Start 3,løb4 Scancap 99 DEN 63 souvenir Lars Hoff Århus Sejlklub 1 1 1 0 0 0 0 0 3
2 Start 3,løb4 Scancap 99 DEN 129 Fast Jens Fast Århus Sejlklub 6 2 6 0 0 0 0 0 14
3 Start 3,løb4 Scancap 99 DEN 112 NN Kim Christensen NN 6 6 6 0 0 0 0 0 18
4 Start 3,løb4 Scancap 99 DEN 144 SoSecure Niels Westergård-Nielsen Århus Sejlklub 6 6 6 0 0 0 0 0 18
5 Start 3,løb4 Scancap 99 DEN 145 greyhound Per Trankær Marselisborg 6 6 6 0 0 0 0 0 18
Løb 5
1 Start 4,løb5 Luffe 37 DEN 5 Prinsesse Tordenskrald Per Asmussen Århus Sejlklub 1 1 1 0 0 0 0 0 3
2 Start 4,løb5 YLVA DEN 87 Gungner Ole Sønderby Århus sejlklub 12 RDGdk 12 0 0 0 0 0 31
3 Start 4,løb5 Dynamic 3000 DEN 8 Sus Torben Steen Jensen Århus Sejlklub 12 12 12 0 0 0 0 0 36
4 Start 4,løb5 Nordisk krydser DEN 55 Cynara Per Henrik Hansen Århus Sejlklub 12 12 12 0 0 0 0 0 36
5 Start 4,løb5 X37 DEN 88 marie helene Anders Geert-Jensen Aarhus Sejlklub 12 12 12 0 0 0 0 0 36
6 Start 4,løb5 Luffe 37 DEN 108 Bluffe Jan Ankerstjerne Århus Sejlklub 12 12 12 0 0 0 0 0 36
7 Start 4,løb5 Omega 42 DEN 113 Bare Lykke Jens Erik Hansen Århus Sejlklub 12 12 12 0 0 0 0 0 36
8 Start 4,løb5 X-79 DEN 196 Bottoms up Henrik Kjølby Århus Sejlklub 12 12 12 0 0 0 0 0 36
9 Start 4,løb5 X-79 DEN 335 Asterix Jens Honrum Århussejlklub 12 12 12 0 0 0 0 0 36
10 Start 4,løb5 Drage DEN 353 DUEL Peter Due ES 12 12 12 0 0 0 0 0 36
11 Start 4,løb5 Farr 727 DEN 793 Hot Potato Erik Bach Nielsen Århus Sejlklub 12 12 12 0 0 0 0 0 36
Lørdage efteraar2006
Type Sejlnummer Bådnavn Skipper TAUD Aktuel tid. korrigeret tid. nr.
Sejlads
Folkebåd DEN 744 Havørnen Lars Krogh
Folkebåd DEN 628 knas Lars Pedersen
Folkebåd DEN 1063 Havfrøknen Erland Sperlig
Folkebåd DEN 501 Salsa Marc Anderson
Folkebåd DEN 902 Mint Poul Kirketerp
Folkebåd DEN 174 La Nonna Per Møller
Folkebåd DEN 858 Vigen Leif Mogensen
Folkebåd DEN 716 Bugten Poul Clay
Folkebåd DEN 651 Idaheller Preben Christensen
Folkebåd DEN 656 Pondus 2 Ole Kirk
Folkebåd DEN 668 SWAJ lars Baadstorp
Folkebåd DEN 691 Lige ud Michael Belvad
Folkebåd DEN 725 Frigg Erik Skou
Folkebåd DEN 797 Kaos Thomas hohwü
Folkebåd DEN 815 Brøgge Bruse Peter Brøgger
Folkebåd DEN 906 THIT Jens Budtz
Folkebåd DEN 921 Rasmine Jan Lauridsen
Folkebåd DEN 946 Arosine Søren Nielsen
Folkebåd DEN 1129 nn Mogens Pedersen
H-Båd DEN 589 Andersine Anders Bertelsen
H-båd DEN 366 Ngu Peter Rasmussen
H-Båd DEN 475 føniks Jens Thaysen
H-Båd DEN 439 Hera René van Wonterghem
H-Båd DEN 139 Tigerdyret Anders Gade Jensen
H-Båd DEN 459 Rikke Rask Jesper Jacobsen
H-Båd DEN 349 Helena Hjørleif Johansen
H-Båd DEN 384 Cecilia Anders Baggesen
H-Båd DEN 30 DAGMAR J. K. Knudsen
H-Båd DEN 164 spirillen mads knudsen
H-Båd DEN 566 Exciter Henrik Biilmann
H-Båd DEN 577 Smut (BERNO) Team Berno
H-Båd DEN 147 Rødtop Steffen Skov Larsen
H-Båd DEN 223 Madame H Rune Sennels
H-Båd DEN 263 Hebe Jens Fredslund
H-Båd DEN 385 Garza Blanca Karl Thorsen
H-Båd DEN 421 Valeur Telemarketing Peter Leffers
H-Båd DEN 462 Hodja Birgit Hinrup
H-Båd DEN 562 - Kai Hoffmann
H-Båd DEN 585 Systematic Software Engineering Jesper Davidsen
H-Båd DEN 586 Ruth Perrson Brian Junker
Spækhugger DEN 109 Canasta Jesper Andersen
Spækhugger DEN 143 ORCA Mathias Bünger
Spækhugger DEN 163 Orcinus orca Thomas Holm Sennels
Spækhugger DEN 476 Cetus Henrik Wolff
Spækhugger DEN 486 Kiewitt Hans Ebdrup Kjær
Scancap 99 DEN 63 souvenir Lars Hoff
Scancap 99 DEN 129 Fast Jens Fast
Scancap 99 DEN 112 NN Kim Christensen
Scancap 99 DEN 144 SoSecure Niels Westergård-Nielsen
Scancap 99 DEN 145 greyhound Per Trankær
Luffe 37 DEN 5 Prinsesse Tordenskrald Per Asmussen
YLVA DEN 87 Gungner Ole Sønderby
Dynamic 3000 DEN 8 Sus Torben Steen Jensen
Nordisk krydser DEN 55 Cynara Per Henrik Hansen
X37 DEN 88 marie helene Anders Geert-Jensen
Luffe 37 DEN 108 Bluffe Jan Ankerstjerne
Omega 42 DEN 113 Bare Lykke Jens Erik Hansen
X-79 DEN 196 Bottoms up Henrik Kjølby
X-79 DEN 335 Asterix Jens Honrum
Drage DEN 353 DUEL Peter Due
Farr 727 DEN 793 Hot Potato Erik Bach Nielsen