Efteraar2006
Nr. Fleet Type Sejlnummer Bådnavn Skipper Klub TAUD 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. SUM
Løb 1
1 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 815 Brøgge Bruse Peter Brøgger Århus Sejlklub DNC 1 2 3 2 1 0 1 7
2 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 656 Pondus 2 Ole Kirk Århus Sejlklub 2 4 DNC 5 6 3 0 5 19
3 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 1063 Havfrøknen Erland Sperlig Århus Sejlklub 5 6 3 2 7 4 0 7 20
4 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 1129 nn Mogens Pedersen Egå Sejlklub DNC 2 DNC 1 1 DNC 0 2 24
5 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 921 Rasmine Jan Lauridsen ÅS 1 8 5 10 10 RDGdk 0 8 27,5
6 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 906 THIT Jens Budtz Århus Sejlklub DNC DNC DNC 6 4 2 0 4 34
7 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 501 Salsa Marc Anderson Åsk DNC 7 8 12 8 6 0 6 35
8 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 946 Arosine Søren Nielsen Århus Sejlklub DNC 3 DNC 7 5 7 0 DNC 40
9 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 628 knas Lars Pedersen Egå sejlklub 3 DNC 1 DNC 3 DNC 0 DNC 45
10 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 691 Lige ud Michael Belvad KBL 4 5 DNC 8 DNC DNC 0 10 47
11 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 744 Havørnen Lars Krogh ÅSK DNC DNC 4 11 DNC 8 0 9 50
12 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 651 Idaheller Preben Christensen ASK DNC DNC 6 9 9 9 0 DNC 51
13 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 725 Frigg Erik Skou Århus sejlklub DNC DNC DNC DNC 11 5 0 3 55
14 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 858 Vigen Leif Mogensen SBA DNC 10 9 14 14 10 0 13 56
15 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 716 Bugten Poul Clay Bugten DNC 9 DNC 13 12 12 0 DNC 64
16 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 174 La Nonna Per Møller Århus Sejlklub DNC DNC 20 20 13 11 0 11 75
17 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 902 Mint Poul Kirketerp ÅSK DNC DNC DNC 4 DNC DNC 0 DNC 80
18 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 797 Kaos Thomas hohwü ASK DNC DNC DNC 15 DNC DNC 0 DNC 91
19 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 668 SWAJ lars Baadstorp ÅrhusSejlklub DNC DNC DNC DNC DNC DNC 0 DNC 95
Løb 2
1 Start 2,løb2 H-Båd DEN 421 Valeur Telemarketing Peter Leffers ASK 2 DNC 1 4 1 1 0 1 6
2 Start 2,løb2 H-Båd DEN 459 Rikke Rask Jesper Jacobsen Egå Sejlklub 1 4 OSC 5 5 2 0 2 14
3 Start 2,løb2 H-Båd DEN 586 Ruth Perrson Brian Junker ES 4 2 3 2 4 4 0 DNC 15
4 Start 2,løb2 H-Båd DEN 589 Andersine Anders Bertelsen Århus Sejlklub 6 DNC 2 3 6 5 0 5 21
5 Start 2,løb2 H-Båd DEN 577 Smut (BERNO) Team Berno Egå Sejlklub 5 3 5 8 OSC 3 0 7 23
6 Start 2,løb2 H-Båd DEN 439 Hera René van Wonterghem ÅSK 7 5 4 10 7 10 0 3 26
7 Start 2,løb2 H-Båd DEN 562 - Kai Hoffmann Randers Sejklub 3 1 OSC 1 2 DNC 0 DNC 28
8 Start 2,løb2 H-Båd DEN 475 føniks Jens Thaysen Århus DNC RDGdk 6 6 3 8 0 8 28,8
9 Start 2,løb2 H-Båd DEN 30 DAGMAR J. K. Knudsen ÅSK 8 6 8 9 9 7 0 6 35
10 Start 2,løb2 H-Båd DEN 147 Rødtop Steffen Skov Larsen Århus Sejlklub DNC 7 7 7 8 21 0 9 38
11 Start 2,løb2 H-Båd DEN 139 Tigerdyret Anders Gade Jensen Århus Sejlklub DNC 9 9 11 10 12 0 10 49
12 Start 2,løb2 H-Båd DEN 462 Hodja Birgit Hinrup ÅSK DNC 10 DNC 14 12 13 0 13 62
13 Start 2,løb2 H-Båd DEN 349 Helena Hjørleif Johansen Århus Sejlklub DNC DNC DNC 12 11 11 0 12 66
14 Start 2,løb2 H-Båd DEN 566 Exciter Henrik Biilmann Århus Sejlklub DNC DNC DNC DNC DNC 6 0 4 70
15 Start 2,løb2 H-Båd DEN 385 Garza Blanca Karl Thorsen Aarhus sejlklub DNC DNC DNC 13 13 DNC 0 DNC 87
16 Start 2,løb2 H-Båd DEN 263 Hebe Jens Fredslund Bugten DNC 8 DNC DNC DNC DNC 0 DNC 90
17 Start 2,løb2 H-Båd DEN 384 Cecilia Anders Baggesen Århus Sejlklub DNC DNC DNC DNC DNC 9 0 DNC 90
18 Start 2,løb2 H-Båd DEN 164 spirillen mads knudsen århus sejlklub DNC DNC DNC DNC DNC DNC 0 DNC 102
19 Start 2,løb2 H-Båd DEN 223 Madame H Rune Sennels Åsk DNC DNC DNC DNC DNC DNC 0 DNC 102
20 Start 2,løb2 H-Båd DEN 585 Systematic Software Engineering Jesper Davidsen Egå Sejlklub DNC DNC DNC DNC DNC DNC 0 DNC 123
Løb 3
1 Start 3,løb3 Spækhugger DEN 163 Orcinus orca Thomas Holm Sennels ÅSK DNC DNC 1 2 1 1 0 2 7
2 Start 3,løb3 Spækhugger DEN 109 Canasta Jesper Andersen Århus Sejlklub DNC DNC DNC 1 2 2 0 1 12
3 Start 3,løb3 Spækhugger DEN 143 ORCA Mathias Bünger Århus Sejlklub DNC DNC 2 3 3 DNC 0 3 17
4 Start 3,løb3 Spækhugger DEN 476 Cetus Henrik Wolff Århus Sejlklub DNC DNC DNC OSC 4 DNC 0 DNC 29
5 Start 3,løb3 Spækhugger DEN 486 Kiewitt Hans Ebdrup Kjær Århus Sejlklub DNC DNC DNC DNC DNC DNC 0 DNC 31
Løb 4
1 Start 3,løb4 Scancap 99 DEN 63 souvenir Lars Hoff Århus Sejlklub DNC 4 2 RDGdk 2 1 0 2 9,3
2 Start 3,løb4 Scancap 99 DEN 129 Fast Jens Fast Århus Sejlklub 1 3 DNC DNC 1 DNC 0 DNC 17
3 Start 3,løb4 Scancap 99 DEN 112 NN Kim Christensen NN DNC 1 1 DNC DNC DNC 0 DNC 20
4 Start 3,løb4 Scancap 99 DEN 144 SoSecure Niels Westergård-Nielsen Århus Sejlklub DNC DNC DNC DNC DNC 2 0 1 21
5 Start 3,løb4 Scancap 99 DEN 145 greyhound Per Trankær Marselisborg DNC 2 DNC DNC DNC DNC 0 DNC 26
Løb 5
1 Start 4,løb5 Luffe 37 DEN 5 Prinsesse Tordenskrald Per Asmussen Århus Sejlklub 1 DNC 1 1 1 1 0 1 6
2 Start 4,løb5 Farr 727 DEN 793 Hot Potato Erik Bach Nielsen Århus Sejlklub RDGdk 2 2 2 DNC 2 0 3 10
3 Start 4,løb5 YLVA DEN 87 Gungner Ole Sønderby Århus sejlklub DNC 1 3 4 5 2 0 2 12
4 Start 4,løb5 Nordisk krydser DEN 55 Cynara Per Henrik Hansen Århus Sejlklub 2 3 4 3 3 DNC 0 5 15
5 Start 4,løb5 Omega 42 DEN 113 Bare Lykke Jens Erik Hansen Århus Sejlklub DNC DNC 4 DNC 4 DNC 0 DNC 43
6 Start 4,løb5 Dynamic 3000 DEN 8 Sus Torben Steen Jensen Århus Sejlklub DNC DNC DNC 5 6 DNC 0 DNC 47
7 Start 4,løb5 Luffe 37 DEN 108 Bluffe Jan Ankerstjerne Århus Sejlklub DNC DNC DNC DNC 2 DNC 0 DNC 49
8 Start 4,løb5 X-79 DEN 335 Asterix Jens Honrum Århussejlklub DNC DNC DNC DNC DNC DNC 0 4 50
9 Start 4,løb5 X-79 DEN 196 Bottoms up Henrik Kjølby Århus Sejlklub DNC DNC DNC DNC DNC DNC 0 DNC 58
10 Start 4,løb5 Drage DEN 353 DUEL Peter Due ES DNC DNC DNC DNC DNC DNC 0 DNC 58
11 Start 4,løb5 X37 DEN 88 marie helene Anders Geert-Jensen Aarhus Sejlklub DNC DNC 12 12 12 DNC 0 DNC 60
Efteraar2006
Type Sejlnummer Bådnavn Skipper TAUD Aktuel tid. korrigeret tid. nr.
Sejlads
Folkebåd DEN 815 Brøgge Bruse Peter Brøgger
Folkebåd DEN 656 Pondus 2 Ole Kirk
Folkebåd DEN 1063 Havfrøknen Erland Sperlig
Folkebåd DEN 1129 nn Mogens Pedersen
Folkebåd DEN 921 Rasmine Jan Lauridsen
Folkebåd DEN 906 THIT Jens Budtz
Folkebåd DEN 501 Salsa Marc Anderson
Folkebåd DEN 946 Arosine Søren Nielsen
Folkebåd DEN 628 knas Lars Pedersen
Folkebåd DEN 691 Lige ud Michael Belvad
Folkebåd DEN 744 Havørnen Lars Krogh
Folkebåd DEN 651 Idaheller Preben Christensen
Folkebåd DEN 725 Frigg Erik Skou
Folkebåd DEN 858 Vigen Leif Mogensen
Folkebåd DEN 716 Bugten Poul Clay
Folkebåd DEN 174 La Nonna Per Møller
Folkebåd DEN 902 Mint Poul Kirketerp
Folkebåd DEN 797 Kaos Thomas hohwü
Folkebåd DEN 668 SWAJ lars Baadstorp
H-Båd DEN 421 Valeur Telemarketing Peter Leffers
H-Båd DEN 459 Rikke Rask Jesper Jacobsen
H-Båd DEN 586 Ruth Perrson Brian Junker
H-Båd DEN 589 Andersine Anders Bertelsen
H-Båd DEN 577 Smut (BERNO) Team Berno
H-Båd DEN 439 Hera René van Wonterghem
H-Båd DEN 562 - Kai Hoffmann
H-Båd DEN 475 føniks Jens Thaysen
H-Båd DEN 30 DAGMAR J. K. Knudsen
H-Båd DEN 147 Rødtop Steffen Skov Larsen
H-Båd DEN 139 Tigerdyret Anders Gade Jensen
H-Båd DEN 462 Hodja Birgit Hinrup
H-Båd DEN 349 Helena Hjørleif Johansen
H-Båd DEN 566 Exciter Henrik Biilmann
H-Båd DEN 385 Garza Blanca Karl Thorsen
H-Båd DEN 263 Hebe Jens Fredslund
H-Båd DEN 384 Cecilia Anders Baggesen
H-Båd DEN 164 spirillen mads knudsen
H-Båd DEN 223 Madame H Rune Sennels
H-Båd DEN 585 Systematic Software Engineering Jesper Davidsen
Spækhugger DEN 163 Orcinus orca Thomas Holm Sennels
Spækhugger DEN 109 Canasta Jesper Andersen
Spækhugger DEN 143 ORCA Mathias Bünger
Spækhugger DEN 476 Cetus Henrik Wolff
Spækhugger DEN 486 Kiewitt Hans Ebdrup Kjær
Scancap 99 DEN 63 souvenir Lars Hoff
Scancap 99 DEN 129 Fast Jens Fast
Scancap 99 DEN 112 NN Kim Christensen
Scancap 99 DEN 144 SoSecure Niels Westergård-Nielsen
Scancap 99 DEN 145 greyhound Per Trankær
Luffe 37 DEN 5 Prinsesse Tordenskrald Per Asmussen
Farr 727 DEN 793 Hot Potato Erik Bach Nielsen
YLVA DEN 87 Gungner Ole Sønderby
Nordisk krydser DEN 55 Cynara Per Henrik Hansen
Omega 42 DEN 113 Bare Lykke Jens Erik Hansen
Dynamic 3000 DEN 8 Sus Torben Steen Jensen
Luffe 37 DEN 108 Bluffe Jan Ankerstjerne
X-79 DEN 335 Asterix Jens Honrum
X-79 DEN 196 Bottoms up Henrik Kjølby
Drage DEN 353 DUEL Peter Due
X37 DEN 88 marie helene Anders Geert-Jensen