Foraar2006
Nr. Fleet Type Sejlnummer Bådnavn Skipper Klub TAUD 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. SUM
Løb 1
1 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 656 Pondus 2 Ole Kirk Århus Sejlklub DNC 0 3 0 1 0 6 2 12
2 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 906 THIT Jens Budtz Århus Sejlklub 5 0 4 0 2 0 4 3 13
3 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 921 Rasmine Jan Lauridsen ÅS 7 0 2 0 3 0 3 7 15
4 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 1063 Havfrøknen Erland Sperlig Århus Sejlklub 3 0 8 0 4 0 7 5 19
5 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 815 Brøgge Bruse Peter Brøgger Århus Sejlklub 2 0 10 0 RDGdk 0 2 DNC 21,8
6 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 744 Havørnen Lars Krogh ÅSK 4 0 7 0 5 0 9 6 22
7 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 628 knas Lars Pedersen Egå sejlklub DNC 0 5 0 DNC 0 1 1 24
8 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 1129 nn Mogens Pedersen Egå Sejlklub 1 0 1 0 DNC 0 5 DNC 24
9 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 858 Vigen Leif Mogensen SBA 9 0 12 0 6 0 8 11 34
10 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 691 Lige ud Michael Belvad KBL 6 0 DNC 0 DNC 0 10 4 37
11 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 716 Bugten Poul Clay Bugten 8 0 11 0 8 0 12 10 37
12 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 725 Frigg Erik Skou Århus sejlklub DNC 0 6 0 7 0 DNC DNC 47
13 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 797 Kaos Thomas hohwü ASK DNC 0 DNC 0 DNC 0 13 9 56
14 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 668 SWAJ lars Baadstorp ÅrhusSejlklub DNC 0 9 0 DNC 0 11 8 62
15 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 902 Mint Poul Kirketerp ÅSK DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC DNC 68
16 Start 1,løb1 Folkebåd DEN 946 Arosine Søren Nielsen Århus Sejlklub DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC DNC 68
Løb 2
1 Start 2,løb2 H-Båd DEN 586 Ruth Perrson Brian Junker ES 0 0 3 0 3 0 3 1 7
2 Start 2,løb2 H-Båd DEN 589 Andersine Anders Bertelsen Århus Sejlklub 0 0 2 0 1 0 5 DNC 8
3 Start 2,løb2 H-Båd DEN 459 8 Jesper Jacobsen Egå Sejlklub 0 0 4 0 2 0 2 DNC 8
4 Start 2,løb2 H-Båd DEN 475 føniks Jens Thaysen Århus 0 0 5 0 5 0 4 2 11
5 Start 2,løb2 H-Båd DEN 421 Valeur Telemarketing Peter Leffers ASK 0 0 8 0 DNC 0 1 4 13
6 Start 2,løb2 H-Båd DEN 384 Cecilia Anders Baggesen Århus Sejlklub 0 0 7 0 4 0 11 5 16
7 Start 2,løb2 H-Båd DEN 147 Rødtop Steffen Skov Larsen Århus Sejlklub 0 0 6 0 6 0 7 6 18
8 Start 2,løb2 H-Båd DEN 439 Hera René van Wonterghem ÅSK 0 0 11 0 8 0 8 7 23
9 Start 2,løb2 H-Båd DEN 577 Smut (BERNO) Team Berno Egå Sejlklub 0 0 1 0 OSC 0 6 DNC 24
10 Start 2,løb2 H-Båd DEN 139 Tigerdyret Anders Gade Jensen Århus Sejlklub 0 0 10 0 9 0 9 8 26
11 Start 2,løb2 H-Båd DEN 385 Garza Blanca Karl Thorsen Aarhus sejlklub 0 0 9 0 10 0 10 DNC 29
12 Start 2,løb2 H-Båd DEN 223 Madame H Rune Sennels Åsk 0 0 12 0 11 0 12 9 32
13 Start 2,løb2 H-Båd DEN 562 - Kai Hoffmann Randers Sejklub 0 0 DNC 0 DNC 0 DNC 3 37
14 Start 2,løb2 H-Båd DEN 462 Hodja Birgit Hinrup ÅSK 0 0 13 0 12 0 13 DNC 38
15 Start 2,løb2 H-Båd DEN 349 Helena Hjørleif Johansen Århus Sejlklub 0 0 DNC 0 7 0 DNC DNC 42
16 Start 2,løb2 H-Båd DEN 585 Systematic Software Engineering Jesper Davidsen Egå Sejlklub 0 0 OSC 0 DNC 0 DNC DNC 52
17 Start 2,løb2 H-Båd DEN 263 Hebe Jens Fredslund Bugten 0 0 DNC 0 DNC 0 DNC DNC 70
Løb 3
1 Start 3,løb3 Spækhugger DEN 109 Canasta Jesper Andersen Århus Sejlklub 1 0 2 0 1 0 1 1 4
2 Start 3,løb3 Spækhugger DEN 163 Orcinus orca Thomas Holm Sennels ÅSK 2 0 1 0 2 0 2 2 7
3 Start 3,løb3 Spækhugger DEN 143 ORCA Mathias Bünger Århus Sejlklub DNC 0 DNC 0 3 0 4 3 16
4 Start 3,løb3 Spækhugger DEN 476 Cetus Henrik Wolff Århus Sejlklub 3 0 DNC 0 DNC 0 3 DNC 18
5 Start 3,løb3 Spækhugger DEN 486 Kiewitt Hans Ebdrup Kjær Århus Sejlklub 4 0 DNC 0 DNC 0 DNC DNC 22
Løb 4
1 Start 3,løb4 Scancap 99 DEN 63 souvenir Lars Hoff Århus Sejlklub 0 0 1 0 3 0 1 2 4
2 Start 3,løb4 Scancap 99 DEN 144 SoSecure Niels Westergård-Nielsen Århus Sejlklub 0 0 3 0 1 0 3 DNC 7
3 Start 3,løb4 Scancap 99 DEN 129 Fast Jens Fast Århus Sejlklub 0 0 2 0 2 0 DNC 3 7
4 Start 3,løb4 Scancap 99 DEN 112 NN Kim Christensen NN 0 0 DNC 0 DNC 0 2 1 9
5 Start 3,løb4 Scancap 99 DEN 145 greyhound Per Trankær Marselisborg 0 0 DNC 0 DNC 0 DNC DNC 18
Løb 5
1 Start 4,løb5 Luffe 37 DEN 5 Prinsesse Tordenskrald Per Asmussen Århus Sejlklub 0 0 1 0 1 0 1 2 3
2 Start 4,løb5 Farr 727 DEN 793 Hot Potato Erik Bach Nielsen Århus Sejlklub 0 0 2 0 2 0 6 1 5
3 Start 4,løb5 Luffe 37 DEN 108 Bluffe Jan Ankerstjerne Århus Sejlklub 0 0 DNC 0 4 0 5 4 13
4 Start 4,løb5 YLVA DEN 87 Gungner Ole Sønderby Århus sejlklub 0 0 3 0 7 0 4 DNC 14
5 Start 4,løb5 X-79 DEN 335 Asterix Jens Honrum Århussejlklub 0 0 5 0 3 0 7 DNC 15
6 Start 4,løb5 X-79 DEN 339 Exciter Henrik Biilmann Århus Sejlklub 0 0 4 0 6 0 8 5 15
7 Start 4,løb5 Omega 42 DEN 113 Bare Lykke Jens Erik Hansen Århus Sejlklub 0 0 DNC 0 5 0 3 DNC 20
8 Start 4,løb5 Nordisk krydser DEN 55 Cynara Per Henrik Hansen Århus Sejlklub 0 0 DNC 0 DNC 0 9 3 24
9 Start 4,løb5 Drage DEN 353 DUEL Peter Due ES 0 0 DNC 0 OSC 0 2 DNC 26
10 Start 4,løb5 X-79 DEN 196 Bottoms up Henrik Kjølby Århus Sejlklub 0 0 6 0 DNC 0 DNC DNC 30
11 Start 4,løb5 Dynamic 3000 DEN 8 Sus Torben Steen Jensen Århus Sejlklub 0 0 DNC 0 8 0 DNC DNC 32
Foraar2006
Type Sejlnummer Bådnavn Skipper TAUD Aktuel tid. korrigeret tid. nr.
Sejlads
Folkebåd DEN 656 Pondus 2 Ole Kirk
Folkebåd DEN 906 THIT Jens Budtz
Folkebåd DEN 921 Rasmine Jan Lauridsen
Folkebåd DEN 1063 Havfrøknen Erland Sperlig
Folkebåd DEN 815 Brøgge Bruse Peter Brøgger
Folkebåd DEN 744 Havørnen Lars Krogh
Folkebåd DEN 628 knas Lars Pedersen
Folkebåd DEN 1129 nn Mogens Pedersen
Folkebåd DEN 858 Vigen Leif Mogensen
Folkebåd DEN 691 Lige ud Michael Belvad
Folkebåd DEN 716 Bugten Poul Clay
Folkebåd DEN 725 Frigg Erik Skou
Folkebåd DEN 797 Kaos Thomas hohwü
Folkebåd DEN 668 SWAJ lars Baadstorp
Folkebåd DEN 902 Mint Poul Kirketerp
Folkebåd DEN 946 Arosine Søren Nielsen
H-Båd DEN 586 Ruth Perrson Brian Junker
H-Båd DEN 589 Andersine Anders Bertelsen
H-Båd DEN 459 8 Jesper Jacobsen
H-Båd DEN 475 føniks Jens Thaysen
H-Båd DEN 421 Valeur Telemarketing Peter Leffers
H-Båd DEN 384 Cecilia Anders Baggesen
H-Båd DEN 147 Rødtop Steffen Skov Larsen
H-Båd DEN 439 Hera René van Wonterghem
H-Båd DEN 577 Smut (BERNO) Team Berno
H-Båd DEN 139 Tigerdyret Anders Gade Jensen
H-Båd DEN 385 Garza Blanca Karl Thorsen
H-Båd DEN 223 Madame H Rune Sennels
H-Båd DEN 562 - Kai Hoffmann
H-Båd DEN 462 Hodja Birgit Hinrup
H-Båd DEN 349 Helena Hjørleif Johansen
H-Båd DEN 585 Systematic Software Engineering Jesper Davidsen
H-Båd DEN 263 Hebe Jens Fredslund
Spækhugger DEN 109 Canasta Jesper Andersen
Spækhugger DEN 163 Orcinus orca Thomas Holm Sennels
Spækhugger DEN 143 ORCA Mathias Bünger
Spækhugger DEN 476 Cetus Henrik Wolff
Spækhugger DEN 486 Kiewitt Hans Ebdrup Kjær
Scancap 99 DEN 63 souvenir Lars Hoff
Scancap 99 DEN 144 SoSecure Niels Westergård-Nielsen
Scancap 99 DEN 129 Fast Jens Fast
Scancap 99 DEN 112 NN Kim Christensen
Scancap 99 DEN 145 greyhound Per Trankær
Luffe 37 DEN 5 Prinsesse Tordenskrald Per Asmussen
Farr 727 DEN 793 Hot Potato Erik Bach Nielsen
Luffe 37 DEN 108 Bluffe Jan Ankerstjerne
YLVA DEN 87 Gungner Ole Sønderby
X-79 DEN 335 Asterix Jens Honrum
X-79 DEN 339 Exciter Henrik Biilmann
Omega 42 DEN 113 Bare Lykke Jens Erik Hansen
Nordisk krydser DEN 55 Cynara Per Henrik Hansen
Drage DEN 353 DUEL Peter Due
X-79 DEN 196 Bottoms up Henrik Kjølby
Dynamic 3000 DEN 8 Sus Torben Steen Jensen